top of page
Mooreseville GC 2022
Mooreseville GC 2022

Describe your image

press to zoom
_d_3167i6_7_hccUd018svc1ixjii4bszjis_jhc533
_d_3167i6_7_hccUd018svc1ixjii4bszjis_jhc533

Describe your image

press to zoom
_d_301g34_j_a4gUd018svcvmduzyfxwc8n_qs1tbs
_d_301g34_j_a4gUd018svcvmduzyfxwc8n_qs1tbs

press to zoom
Mooreseville GC 2022
Mooreseville GC 2022

Describe your image

press to zoom
1/7

This Week's Schedule

Sun        1 / 22   Varsity CAMP = 8 am - 10 pm

                          JV Reh 1 - 5 pm
Mon       1 / 23   JV Reh 4:45 - 6:30 pm
Tues      1 / 24       
Wed      1 / 25    JV Reh 4:45 - 6:30 pm
Thur      1 / 26    Varsity Reh 4:45 - 7:45 pm

Fri         1 / 27    NO School

                          All - District Clinic in Durham

Sat        1 / 28    All - District Concert @ 4:00 pm

                          NC School Science and Math

Sun       1 / 29    JV & Varsity Reh 1 - 5 pm

                          Friends and Family Performance 5 pm

                          NWG JV

                          West Forsyth HS

                          Reagan HS

                          NWG Varsity

GOLD
Corporate Sponsors
GuerrillaRF_Logo.jpeg
Silver
Corporate Sponsors
Northwest Observer
Olmsted Orthodontics
Samet Corporation

Sincerely Yours Real Estate:
Rebecca Heaton
The Phoenix Edge PLLC
Village Tavern
Barton's Barbershop
Bronze
Corporate Sponsors
Bank of Oak Ridge
Deep Springs Country Club
Hundred Acre Farm
King's Crossing Animal Hospital
Love That Music !
Moon and Back Frozen Treats
Search North America
Sign Gypsies
Stacy Heirs Real Estate

Congratulations All-District Members
*All State Eligible
9-10 Ensemble
Jaeyoon Shin - Clarinet
Riley Cassidy - Clarinet
Brigid McKinney - Bassoon*
Jesus Ugarte - Trumpet
Lexi Heath - Trombone
Isaac McKinney - Baritone*
Luke Winterhoff - Tuba

11-12 Ensemble
Matthew Adams - Clarinet
Sanjita Suryadevara - Clarinet
Kaley Lesperance - Bass Clarinet
Meredith Clarinet - Alto Sax 1st Chair*
Luke Scheponik - Trumpet 1st Chair*
Evan Gillies - Trumpet
Michael Hassler - Horn
Caden Crawford - Trombone
Matthew Malak - Trombone
Jon Doyle - Percussion
Sophie Kawalec - Mallets*

Congratulations
UNCG Honor Band Members

Matthew Adams - Clarinet
Elliott Bunthoff - Clarinet
Riley Cassidy - Clarinet
Nadia Morales - Clarinet
Sanjita Suryadevara - Clarinet
Kaley Lesperance - Bass Clarinet
Meredith Clark - Alto Sax
Jonathan Zavala - Alto Sax
Van Gilbert - Tenor Sax
Evan Gillies - Trumpet
Ben Kieffer - Trumpet
Jadyn Palmer - Trumpet
Reagan Poindexter - Trumpet
Ian Royall - Trumpet
Jessica Saliga - Trumpet
Luke Scheponik - Trumpet
Olivia West - Trumpet
Michael Hassler - Horn
Jason Beville - Trombone
Matthew Malak - Trombone
Hayden Myers - Trombone
Jaxon Gossett- Euphonium
Zach Sampson - Euphonium
Nigel Yeboah - Tuba
Josh Allen - Percussion
Ryan Dabbs - Percussion
Gabe Genopolos - Percussion

South Caldwell Competition
1st Place Drum Major
1st Place Percussion
1st Place Color Guard

2nd Place Music Performance
1st Place Marching
1st Place General Effect
1st Place Class 4A
Overall Grand Champion of the Day

bottom of page